Leksykon Wiedzy Ogólne

Jakość suplementów diety – dlaczego jest tak ważna i jak ją sprawdzić?

Większość Polaków regularnie sięga po suplementy diety mające na celu poprawę samopoczucia, kondycji i prewencję poważnych chorób. Czy potrafisz jednak zawsze wybrać najlepszy preparat? Czasami w pozornie niewinnych witaminach i minerałach kryją się zaskakujące zdrowotne pułapki.

manufaktura-detox-64

Substancje pomocnicze, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Załóżmy, że potrzebujesz skorzystać z oczyszczającego i wzmacniającego potencjału chlorelli, czyli bogatej w białko, żelazo i antyoksydanty algi morskiej. W wyszukiwarce internetowej pojawi się wiele produktów różnych marek.

Czym się kierować przy wyborze? Listą składników obowiązkowo umieszczoną na opakowaniu.

Suplementy diety oprócz związków aktywnych, dla których je kupujemy, zawierają niestety często również substancje pomocnicze typu wypełniacze czy antyzbrylacze. Wiele z nich ma negatywny wpływ na zdrowie: od działania przeczyszczającego po obciążenie układu nerwowego lub odpornościowego.

Oczyszczające suplementy diety z Manufaktury Zdrowia wyróżniają się czystym składem. Oznacza to, że nie zawierają substancji technicznych, dostarczając organizmowi, tylko to, czego potrzebuje.

detox010

Suplementy diety w tabletkach czy kapsułkach?

Co do zasady tabletki są tańsze, mają dłuższy okres przydatności do spożycia i można je łatwo dzielić. Suplementy diety w kapsułkach okazują się jednak lepiej przyswajalne i działają szybciej, co znacząco zwiększa ich efektywność. Niestety ogromna większość jest wykonana z żelatyny, która przy regularnym stosowaniu może powodować zaburzenia trawienia i nadwrażliwość, a ponadto kłóci się z wegańską i wegetariańską dietą.

W preparatach Manufaktury Zdrowia zastosowano innowacyjną kapsułkę z pullulanu, czyli polisacharydu w 100% pochodzenia roślinnego. Nawet przy długotrwałym stosowaniu nie obciąża ona żołądka i nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego. Tym samym również weganie, w naturalny sposób narażeni na deficyty witaminowe i mineralne, mogą bez trudu wybrać optymalne suplementy dla siebie. https://manufaktura-zdrowia.eu/kategoria/suplementy-dla/wegan/.

manufaktura-gotowe-39

Nieregulowane, ale atestowane?

W przeciwieństwie do leków suplementy diety nie podlegają nadzorowi Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF). Oznacza to, że ich skład nie musi być kontrolowany i tylko od uczciwości i rzetelności producenta zależy, co tak naprawdę będziesz codziennie połykać, marząc o zdrowiu.

Czy konsument może jednak w jakiś sposób upewnić się, że nie kupił przysłowiowego kota w worku? Owszem, o ile tylko producent dobrowolnie podda wykorzystywane w procesie wyrobu surowce niezależnej atestacji. Instytuty badawcze i firmy certyfikacyjne skrupulatnie badają ich czystość i pochodzenie, wydając obiektywną i wiarygodną opinię.

Wszystkie składniki wykorzystywane w produkcji suplementów diety Manufaktury Zdrowie mają stosowne certyfikaty i mogą być stosowane bez obaw o bezpieczeństwo.

.

Kraj pochodzenia ma znaczenie!

Na rynku suplementów w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się preparaty egzotyczne, nawiązujące do tradycyjnej medycyny Azji czy Ameryki Południowej. Mimo że skuteczność ich aktywnych składników bywa podparta licznymi studiami naukowymi, trudno tak naprawdę zweryfikować ich jakość. Leki wykorzystywane przez tradycyjną medycynę chińską często okazują się na przykład skażone ciężkimi metalami lub pestycydami.

Jest to jeden z kluczowych powodów, dla których warto ufać polskim producentom suplementów diety. W https://manufaktura-zdrowia.eu/ cały proces doboru składników odbywa się w kraju i jest nadzorowany przez polski SANEPID. Przekłada się to na pewność, że do domowej apteczki nie trafiają preparaty zawierające substancje toksyczne.

Pamiętaj: sam fakt, że wszystkie składniki danego suplementu są naturalne, nie jest jeszcze wcale dowodem na jego bezpieczeństwo. To od miejsca i warunków upraw lub zbiorów zależy jakość ekstraktów, które mają wspomagać zdrowie.

0
0
Co mówią nasi Klienci
31 opinii